• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

black list

  1. philldm

    Црни листи на IP

    Здраво на сите. Помош/совет како да се справам со следниот проблем. Некако успеавме да ги исчистиме компјутерите од разни вируси, тројани, спамови и слично, но долгото неработење на тема „безбедност“ си го зеде делот и фиксната надворешна IP адреса е на неколку црни листи. Проверено е со помош...
На врв Дно