• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

бјрм

  1. lynx

    Информатика за 3-то одделение

    Еве што учат трето одделенци или по старо второ, значи се работи за деца на 8-9 годишна возраст. Вакви работи порано се учеа во прва година средно образование, но бидејќи интелегенцијата на нашата власт пука од сите страни и очигледно нивните деца се многу напредни вакви работи се поместени пар...
На врв Дно