• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

bitcomet

  1. D

    проблем со брзина на µTorrent

    Здраво, да се пофалам дека сум прилично нов на форумов. Е сега да се вратам на мојот проблем. Долго време користев Bitcomet, ама бидејќи сите тракери го ставаат на црна листа, се одлучив да го заменам со µTorrent 2.2.1. Кога правев upload на bitcomet обично одеше околу 110-120 KBps. А од вчера...
На врв Дно