Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

бекап

 1. JasSum

  Конфигурација/систем за бекап на податоци

  Треба да се состави конфигурација која ќе биде за бекапирање на податоци. Податоците ќе се снимаат мрежно од некои компјутери од мрежата што ќе имаат пристап. Тие треба да бидат во раид1 и треба да биде енкрипитрано. Тие податоци на 2 недели ќе се вадат на надворешен медиум (усб / хдд / двд) што...
 2. TATA_MATA

  Совет за бекап (back up)

  Момци, Ми се потсобраа доста податоци, слики, видеа и ми треба ваша помош за која е најдобрата опција за да направам back up на сите податоци од аспект на квалитет, сигурност, долготрајност, цена. Значи уредот би се користел еднаш на месец, два само за бекап и дом на живеење ќе му е некоја...
 3. bobipp

  Бекап на WordPress сајт

  Како правите бекап на WordPress сајт? Дали преку некоја алатка/надворешна апликација како Vault Press Backups или едноставо со копирање на фолдерите од сајтот во cPanel-от?
 4. bobipp

  Препорачајте добар софтвер за backup

  Aj ако може некој, од искуство, да препорача добар софтвер за бекап, ама да има и опции за инкрементален и диференцијален бекап.
На врв Дно