• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

батерии

 1. bobipp

  Проценка Фотоапарат Nikon L120 + додатна опрема

  Имам еден фотоапарат Nikon L120 (+ додатна опрема) кој повеќе од година дена стои некористен (купен пред 5 год), но може добро да му дојде на некој почетник во фотографијата или ентузијаст кој би сакал да има класичен дигитален фотоапарат за домашна употреба. Пакетот содржи: 1. Фотоапарат...
 2. Глупав

  Samsung Galaxy Tab 3 SM-T310

  Конкретно сакам да најдам нова батерија за таблетов... Меѓутоа сите обиди да се најде нешто со разумна цена од Амазон се неуспешни пошто ни Американскиот ни Британскиот не испорачуваат до тука (за Германскиот не пробав оти nicht feshtenzi). Нa GearBest нема вакви работи бидејќи работат со...
 3. smole

  Најдобар одговор Батерии за UPS

  Дојде време да се сменат батериите на UPS-от, купен пред 3 години. Сегашните батерии кои дојдоа од фабрика со упсот (кој е Eaton NV2000H) се CSB 1234W со F2 конектори. Каде и која марка да земам квалитетни заменски UPS батерии, 2 комада 12V 9AH во Скопје? Exide? Друга некоја марка? Им пишав...
На врв Дно