• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

batch

  1. Avid

    batch edit на текстуални фајлови

    Hello Имам 2300 обични текстуални фајлови. Во нив има нешто вака blablablalba <start vazen del </start> blablablablaba Е сеа. Според blablabla би требало да сфатите шо сакам да се деси. Сакам да се избрише се што е пред <start и се што е после </start> Значи во докуменот да остане само <start...
На врв Дно