• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

back-up

  1. JasSum

    Конфигурација/систем за бекап на податоци

    Треба да се состави конфигурација која ќе биде за бекапирање на податоци. Податоците ќе се снимаат мрежно од некои компјутери од мрежата што ќе имаат пристап. Тие треба да бидат во раид1 и треба да биде енкрипитрано. Тие податоци на 2 недели ќе се вадат на надворешен медиум (усб / хдд / двд) што...
На врв Дно