• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

aws

 1. Глупав

  Проценка Продавам CloudAcademy.com account

  Продавам CloudAcademy account кој гласи на мое име (напомена: сертификациите се на друго место) во валидност од 7 месеци, пред сѐ поради причина дека моментално немам време да го користам во потполност... заинтересиран/a некој/a (инсинуирам мудар/мудра) нека ме контакира во Проивтна...
 2. cakii

  AWS Certified Solutions Architect - Associate

  Здраво на сите ! Веќе некое време се спремам за полагање на AWS Certified Solutions Architect - Associate сертификатот, па ме интересира дали има некој на форумов што го поседува овој сертификат? Би било убаво ако некој може да сподели кои прашања му се паднале, на што да се внимава повеќе и...
 3. kirev

  Amazon гаџети - Echo Dot, Alexa, AWS IotT, Dash, ...

  Guys, има некаде да се купи Echo Dot во близина? Ако се нарачува, ем е голем шипингот, ем треба да се чека... Или дали имате некакво искусто со hack/преправка на RPi во уред со иста функционалност како и Echo Dot? (Alexa плус skills се многу добра работа :) Reverb.ai не врши работа зашто мора...
На врв Дно