• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

avaya

  1. dimsa

    Проценка Avaya VOIP опрема

    Драги формуџии, ве молам за проценка за следнава опрема: - Avaya Media Gateway G430 со 25 канален DSP, 8 канален BRI (MM720) и аналоген PSTN (MM771) модул - исправна, без гаранција - 15 Avaya 1608 телефони - без гаранција - 10 Аvaya 1608i телефони - без гаранција Опремава има поента само таму...
На врв Дно