Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

authentication

  1. zeroscience

    Sielco PolyEco Digital FM Transmitter 2.0.6 Authentication Bypass Exploit

    #!/usr/bin/env python3 # -*- coding: utf-8 -*- # # # Sielco PolyEco Digital FM Transmitter 2.0.6 Authentication Bypass Exploit # # # Vendor: Sielco S.r.l # Product web page: https://www.sielco.org # Affected version: PolyEco1000 CPU:2.0.6 FPGA:10.19 # PolyEco1000 CPU:1.9.4...
На врв Дно