• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ata to usb

  1. Mechanic

    Backup на податоци од хард диск со ATA конектор

    Извинете можеби е глупаво прашањето, али немам идеја како да ги извадам податоците од хард диск со ATA конектор на другиот PC каде што на матичната немам таков конектор. Гледав на интернет на али/ибеј ATA to USB но има проблем со шипинг, 2 други нарачки ги откажаа поради што немале шипинг...
На врв Дно