• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

async/await

  1. Isak Keyten

    Async recursive function помош

    Иам една рекурзивна функција што сакам да ја направам со async/await за да враќа Promise. Нејкам да идам со return new Promise врапер пошто се друго ми е со async await напишано и нема поента да мешам код. function getCategories($a) { let $node = $a.closest('DL').prev(); let...
На врв Дно