• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

asus i7 16gb ram nvidia 1050

  1. AfterMaxify

    Продадено Проценка ASUS FX553VD -i7-7700HQ - 16GB - nVidia 1050

    Здраво дечки имам лаптоп кој го користам скоро 3 години па би сакал да го заменам со нов. Ме интересира дали некој би сакал да го купи и која би му била цената отприлика. Asus FX553VD. Спецификации: Intel Core i7-7700HQ 2.8 - 3.0GHz 16 GB RAM NVIDIA GeForce GTX 1050 - 2GB 256GB SSD + 500GB...
На врв Дно