Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

asus 1070

 1. gaming PC

  gaming PC

  Ryzen 3 1200 Gigabyte 450M H Asus Gtx1070 8gb turbo Opcija so XFX RX580 8gb -2000mkd RAM 2x4gb Napojuvanje SFX 450w fractal design izvadeno od node 404 +adapter atxto sfx Adata 250gb nvme novo, nekoristeno so garancija (40casa nekade, najverojatno gi broi i vo stand by) samo instaliran win10 i...
 2. Нема Слика

  Проценка за ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING

  Графичкава е мазена пазена, користена само за гејминг. План ми е да земам нова 6800XT или евентуално половна многу добро сочувана(секако освен ако сопругата не ме избрка од дома до тогаш)
На врв Дно