Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

artifitial intelligence

  1. Глупав

    Amazon Q

    Имаше некои иницијални тестови некој (кај некого во фирма) или се чека да се рече Новогодишни празници за малку entertainment (што всушност и не е)??? пошто не сум многу блиску како некој кој би користел CodeWhisperer... генерално може дискусија да се почне и од таму Интегрирано со VSCode...
На врв Дно