• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

arrays

  1. D3N1EL

    Проблем со динамички низи во С

    Задачата е следна: Проблемот кај мене произлегува после внесување на броеви во низата, добивам краш секој пат кога се повикува функцијата newArray - т.е. кога создавам нова матрица, во која ги копирам сите елементи од 0 до првиот парен број(од парот), вметнувам нивната средна вредност и ги...
На врв Дно