• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

arh

  1. Miki98

    Распакување на датотека

    Здраво Како можам да направам 50гб да го ставам на архива да стане 50мб? Видов дека имаа 50гб игра која е високо ставена на архив на winrar,кога распакуваш тие 50мб станат 50гб од архивата. Некои искуство ? Како можам тоа да го направам
На врв Дно