• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

architect

  1. cakii

    AWS Certified Solutions Architect - Associate

    Здраво на сите ! Веќе некое време се спремам за полагање на AWS Certified Solutions Architect - Associate сертификатот, па ме интересира дали има некој на форумов што го поседува овој сертификат? Би било убаво ако некој може да сподели кои прашања му се паднале, на што да се внимава повеќе и...
На врв Дно