• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

arcade

 1. loris

  Проценка Arcade old school ретро тетрис

  Одамна го поседувам чудово има оригинал руски тетрис. Ако има стручни лица за проценка, па потоа да оди на продажба. Слики подолу https://imagizer.imageshack.com/img922/7433/TxXlH2.jpg https://imagizer.imageshack.com/img923/8046/2Uu8gK.jpg https://imagizer.imageshack.com/img922/1094/Dfx6xV.jpg...
 2. hemicharot

  Барање на копчиња за аркејд

  Абе луѓе барам онакви џојстици и копчиња како шо се на аркејдс :mario:, за еден самостоен проект ама никако да најдам во македонија, а не ми се чека 30 дена.. еве слика на шо мислам- Ако некој вакво нешо нашол или знае кај има кажете ве молам ;) фала однапред :)
На врв Дно