Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

arc

  1. pipelin

    Arc - Chromium базиран прелистувач од „иднината“

    За Арк (Arc) дознав од неодамна, и додека бев на Windows немав шанса да го тестирам, но откако се префрлив на MacOS дојде моментот да го тестирам овој прелистувач. И за еден ден стана мој главен прелистувач. Да напоменам дека до денес, се уште нема официјална верзија за Windows. Додека пак за...
На врв Дно