• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

apptosd

  1. Luxell

    Ми треба апликација за префрлување на апликациите на мемориска (App to SD)

    Се соочувам со проблемов за кој не најдов решение,и затоа ми е потребна апликација за префрлување на апликациите на мемориска. Најдов на плејстор но кај тие што ги пробав не најдов опција да се одбира мемориската и во случајов ми ги префрлува на меморијата од телефонот која е поделена како...
На врв Дно