• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

#app

  1. VictorYovev

    Нова Апликација за Гејмерите AutoCensor

    Значи дечки, изработив апликација која би помогнала на гејмерите при нивното агресивно „понашање“ односно пцовки, навредливи зборови (англиски) , така што апликацијата има цел да ве спречи при користење на тие пцовки уште пред да мавнете ENTER . Најпрво оваа апликација е напишана во C++...
На врв Дно