• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

api

  1. Глупав

    Идеја за Instagram Feed инкорпорација на webpage

    Поради тоа што не сакам да идам овој пат по полесниот пат со WordPress па и builder за него, и плус некој Plugin, имам некоја замисла за дизјан на web-page во кој би имало галерија во која динамички би се load-ирале слики од Instagram профил во raw code или #hashtag feed од Инстаграм и би се...
На врв Дно