• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

aorus

 1. NikacXMKD

  Gigabyte B450 Aorus Elite

  Матична B450 Aorus Elite земена од DDstore, септември 2019. Доаѓа со гаранција која трае уште околу 2 години, самата кутија и се што беше оригинално во неа. Матичната е користена стриктно за гејминг и е комплетно исправна. Ја сменив за понова од мерак. Цена: 5000 мкд
 2. VerGer

  Продадено Aorus Thunder K3 Cherry MX Red Tenkeyless

  Се продава тастатурата од насловот. Сочувана без козметички оштетувања. Капачињата се ласерски сечени и shine trough, транспарентна легенда, со плаво позадинско светло со подесување на јачина. Поголем дел од капачињата се малце користени пошто имав ставено заменски други скоро цело време...
 3. MadBuldog

  3700X Double Elite Build

  Ги чекав AMD Ryzen 3950X рецензиите пред да се одлучам со кој процесор ќе одам за мојот прв десктоп build, после повеќе од 15 години. Се мислев помеѓу Ryzen 3600 и 3700X, и базирано на моите работни (и гејминг) потреби на крај се решив да одам со 3700X (од Сетек). Сакав да одам со новиот X570...
На врв Дно