• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

антивирус

 1. Lokvan

  McAfee LiveSafe, впечатоци и краток опис

  Вчера инсталирав McAfee LiveSafe. Еве првични впечатоци и мислење... - Фалат опции за подесеување. На пример, exclude може само за фајл ама не и за фолдер/и. - При on-demand или real-time скенирање не може да се подеси акција за најдениот „престапник“. Може само после од карантин да се вратат -...
 2. Lokvan

  Општа дискусија за компјутерска безбедност со посебен акцент на антивирусен (и антималвер) софтвер

  Како што вели насловот, целта на темава е општа дискусија за компјутерска безбедност - најмногу од аспект на избор и употреба на антивирусен и антималвер софтвер, но не и со ограничување само на нив. Новости, споредби на перформанси, искуства, моментални понуди, бесплатни алтернативи на тие...
На врв Дно