• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

антималвер

  1. Lokvan

    Општа дискусија за компјутерска безбедност со посебен акцент на антивирусен (и антималвер) софтвер

    Како што вели насловот, целта на темава е општа дискусија за компјутерска безбедност - најмногу од аспект на избор и употреба на антивирусен и антималвер софтвер, но не и со ограничување само на нив. Новости, споредби на перформанси, искуства, моментални понуди, бесплатни алтернативи на тие...
На врв Дно