• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

angularjs

 1. pecko95

  React/Angular/Vue - кој framework е најпогоден за кај нас?

  Здраво. Се нафатив на почеток од годинава сам да учам front-end веб програмирање (без претходно искуство, било какво, со програмирање) и имам уште да доучам неки работи во vanilla JS пред да преминам на некој framework, па би сакал да знам, со време, кој од нив е најбаран тука кај нас? Со кој би...
 2. dimsa

  Frontend dev инфо

  Здраво, сакам да почнам со учење на некој тип/вкус на JavaScript, па ми треба совет дали има логика директно да се почне со платофрмите од типот Ангулар2 или Реакт ? Или подобро е да се почне со елементарен JavaScript на codecademy па потоа да се напредува кон овие ? Почнав да си играм со...
 3. Pulse

  Официјална тема за помош и дискусија за програмирање

  Незнаев како да ја крстам темава, па ако имате предлог прекрстете ја :D Идеата ми е, дека гледам форумов е малку заостанат со дискусии за програмирање, малку да живне и ова. Верувам има овде луѓе што се замимаваат со девелопмент професионално или пак аматерски. Исто така темава да служи и за...
 4. Fatal1ty_

  7 Работи кои ја одбележаа 2015 година во web индустријата

  2015 година помина како година без многу значајни достигнувања и промени во веб индустријата. Најголем акцент се става на развојот на мобилните апликации додека веб развојот остана на тапка во место. Накратко листа со 7 работи кои според мене ја одбележаа 2015 година и со тоа зацртаа нови цели...
На врв Дно