• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

android n

 1. Глупав

  Совет за нов телефон - па и не е толку итно ! ! !

  На мисла сум да купам нов телефон некаде до кај февруари 2017 (бидејќи тогаш некаде ми истекува договорот со еден од провајдерите)... Се мислев долго врме за Pixel, меѓутоа моментално го има само во Анхоч (Anhoch) и цената му е некаде 65 000 мкд. (претераа со оглед на тоа дека Google го продава...
 2. RagingDemon

  Android N

  На изненадување на сите, Гугл денес ја објави првата превју верзија на Андроид Н. Привју верзиите се достапни за следниве уреди: Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Android One, Nexus Player, Nexus 9, и Pixel C. Дел од новините кои ги донесува Андроид Н се мултивиндоу, подобрени нотификации...
На врв Дно