• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

андроид н

  1. RagingDemon

    Android N

    На изненадување на сите, Гугл денес ја објави првата превју верзија на Андроид Н. Привју верзиите се достапни за следниве уреди: Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Android One, Nexus Player, Nexus 9, и Pixel C. Дел од новините кои ги донесува Андроид Н се мултивиндоу, подобрени нотификации...
На врв Дно