Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

andoid

 1. masterkp53

  Android problemi Itno!!!

  Imam problem so telefonot koga go formatirav. Za da se najavam na google acc ne mi dava.Go pisam tocno no ne mi dava mi se pojavuva ova "Please sing in using one of the owner's accounts for this device". Ako nekoj znae kako da go poptavam ova neka kaze itno mi e . vi blagodatam.
 2. Luxell

  Проблем со интерна меморија на Андроид!?

  Се работи за ZTE S2 кој има 16GB интерна меморија,но во сејтинзите во сториџ пракажани се две интерни мемории која еднатa е со капацитет од 3,93GB а другата 8,79GB и најдолу мемориската со 7,21GB. Додека пак со апликацијата My Device прикажува дека интерната е 3,93GB и мемориската 7,21GB. Како...
 3. xnickx

  Facebook contact sync за Android-проблем

  Прво, не сум сигурен дали го постирам ова на соодветниот подфорум, ако е потребно ги замолувам модераторите да ја преместат темава во соодветниот. Денес се подновив со HTC 10 и ги синхронизирав контактите од стариот ми намачен HTC M7. Сега не знам дали е до верзијата на андроидот или до...
На врв Дно