Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

аналитика

  1. ContentBot

    Како анализата на податоци ги трансформира фудбалот и фудбалските клубови

    Сe повеќе фудбалски клубови и фудбалски федерации применуваат нови методи како што се фудбалска аналитика, технологија и статистика за да видат кои играчи имаат најдобри перформанси на теренот – и тука не секогаш се работи за бројот на постигнати голови, туку најважна е севкупната анализа на...
На врв Дно