Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

amd ryzen

 1. Продавам процесор AMD Ryzen 5 3600.

  Продавам процесор AMD Ryzen 5 3600.

  Се продава AMD Ryzen 5 3600 во перфектна состојба заедно со кулер и кутија. Процесорот е сеуште под гаранција, купен од Анхоч. Кулерот не е користен воопшто, стои фабричката паста на него.
 2. Ryzen 7 3700X

  Ryzen 7 3700X

  Се продава AMD Ryzen 7 3700X BOX без гаранција (купен од Нексио, гаранцијата е истечена на 23.10.2022). Се продава поради upgrade на 5900X. Процесорот доаѓа исчистен од термална паста, спакуван во оригиналната кутија со оригиналниот Wraith PRISM кулер (напомена кулерот оригинално доаѓа со два...
 3. Ryzen 5 3600

  Ryzen 5 3600

  Се продава AMD Ryzen 5 3600 BOX со гаранција во Нексио до 18.03.2023. Се продава поради upgrade на 5900X. Процесорот доаѓа исчистен од термална паста, спакуван во оригиналната кутија со оригиналниот Wraith Stealth кулер. Нема никакви оштетувања и е користен (и.е. тестирано исправен) до...
На врв Дно