• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

amd deskto pc

  1. zipi123

    Продадено Se prodava desktop pc

    M-Board:Gigabyte M68MT-D3 (supporta phenom ii x6) Cpu:Amd Athlon II x4 2.6ghz Ram:4gb ddr3 Patriot 1333mhz(single slot) HDD:500gb Psu:330w Gembird Instaliran win7 64bit,office i ostnovni programi cena 3500den Napomena! PC-to nema i/o shild, cd romot e za ukras zatoa sto koristi IDE, dokolku saka...
На врв Дно