Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

amazon web services

  1. cakii

    AWS Certified Solutions Architect - Associate

    Здраво на сите ! Веќе некое време се спремам за полагање на AWS Certified Solutions Architect - Associate сертификатот, па ме интересира дали има некој на форумов што го поседува овој сертификат? Би било убаво ако некој може да сподели кои прашања му се паднале, на што да се внимава повеќе и...
На врв Дно