• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

alyx

  1. Gappo

    Half-life: Alyx

    Гледам никој ја нема спомнато. Не е Episode Three, ниту Half-Life 3, туку prequel, ама е првата Half-Life игра од Valve после 15 години. Дали сте исхајпани? Најавена е за Март, 2020 и најголемата цака е тоа што ќе биде VR exclusive. До сега немав размислувано да купам VR headset, ама после...
На врв Дно