• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

always connected

  1. NecrotoX

    Нова категорија на лаптоп

    "Always Connected PC's" - нова категорија на лаптопи од Microsoft во соработка со Qualcomm која што беше презентирана денес. Се работи за уреди со Snapdragon процесори кои што возат Windows 10 и се постојано уклучени, исто како телефони и таблети. Батеријата ќе држи над 20 часа, што е повеќе од...
На врв Дно