• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

alpha

  1. Winncoot

    Се продава телефон А1 Alpha

    Се продава ново искочен телефон А1 Alpha. Неотпакуван и не е активиран. Има 2 години гаранција во А1(Вип). Отклучен е и работи со секоја мрежа. Спецификации: - Octa Core 1.6Ghz процесор - 3GB RAM - 64GB вградена меморија (се надоградува со СД картичка) - Dual SIM - Двојна камера 13/2мегaпиксели...
На врв Дно