• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

alexa

  1. kirev

    Amazon гаџети - Echo Dot, Alexa, AWS IotT, Dash, ...

    Guys, има некаде да се купи Echo Dot во близина? Ако се нарачува, ем е голем шипингот, ем треба да се чека... Или дали имате некакво искусто со hack/преправка на RPi во уред со иста функционалност како и Echo Dot? (Alexa плус skills се многу добра работа :) Reverb.ai не врши работа зашто мора...
На врв Дно