• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

alcatel

 1. N

  Телефонот почна да се однесува чудно.

  Телефонот у последно време почна да ми се однесува многу чудно, почнаа да ми се инсталираат апликации што ја не сум дозволил да се симнат, почна да се рестартира само од себе, почна да ми излегуваа бел екра на кој што пишува Location Services и се врти, почна да се заебува додека ми е уклучен...
 2. spiritBreaker

  Alcatel 2005x екран за замена

  Дечки, кој знае кај можам да набавам екран за Alcatel 2005x телефон? и паднал на мајками и се скршил...па ако знае некој кај можам да набавам или во која мобилара би можеле да го заменат / сменат со нов, секако со разумни цени, Ве молам контактирајте ме или тука или во пп.
На врв Дно