• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

акумулатор

 1. spiritBreaker

  Полнач за акумулатор

  Поздрав дечки, имам некој мал проблем со акумулаторот, па за да го дијагностицирам, ми треба да го наполнам скрос, и да видам дали пак ќе се појави истиот проблем или не. За таа цел ми е потребен полнач, кој може и има ако сака да ми позајми една вечер да го оставам акумулаторот да се полни...
 2. smole

  Батерии за UPS

  Дојде време да се сменат батериите на UPS-от, купен пред 3 години. Сегашните батерии кои дојдоа од фабрика со упсот (кој е Eaton NV2000H) се CSB 1234W со F2 конектори. Каде и која марка да земам квалитетни заменски UPS батерии, 2 комада 12V 9AH во Скопје? Exide? Друга некоја марка? Им пишав...
На врв Дно