• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

akademija

 1. B

  Најквалитетна програма за ИТ во Македонија

  Можете ли да ми кажете кои се топ 3 или топ 5 (па и топ 10; само да се некако рангирани) институции, во смисла на универзитет/академија (Меѓународен Балк. Универзитет/Семос Академија), во Македонија за изучување на ИТ гранки? Еве, ќе набројам неколку што сум читал од нашиве, па некој шо повеќе...
 2. I

  Everest online akademija

  Sakam da se zapisam na nekoja IT Akademija(ili nekolku kursevi, t.e php&MySQL pokonkretno), pa ja sretnav everest akademija kade se izveduva nastavata online. Mnogu mi odgovara nacinot na koj se odvivaat kursevite, no ne znam nisto okolu akademijata. Bi ve zamolil dokolku ima nekoj nekakvi...
На врв Дно