Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

aircare

  1. ContentBot

    AirCare по 120.000 долари инвестиција и TechStars_ менторство пивотираше во EarthCare.ai [стартап на месецот]

    МојВоздух е апликација која им е добро позната на сите граѓани кои сакаат да знаат што дишат, особено за време на зимските денови кога квалитетот на воздухот во македонските градови е од катастрофални размери. Апликацијата која буквално покрена протести и ја отвори темата за загадувањето во...
На врв Дно