Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

adsense

 1. Miki98

  Адсенсе без одобрување

  Здраво на сите Ме чуди оваа како индијанец,имаа реклами од адсенсе без да го одобрат и нели не е дозволено плус да се користат и други реклами адс кои не дозволува адсенсе повеќе. На кој начин го напрвил тоа ?? Јас се мачам за содржина да направам во форумот да соберам трафик,а тој се од прва...
 2. Miki98

  Xenforo имплементирање Adsense и информации ?

  Здраво Како можам оваа да го ставам во форумот известување? Како да ги избришам линковите од членовите да не влегуваат во ситемап.пхп? Дали ќе можам адсенсе да почнам да користам во форумот ? Некој совет да ми даде.
 3. Garfield'

  Експерти за монетизирање вебстрана каде ги има во МК?(Dfp и Adsense)

  Здраво ит другари. Да не дискутирам монгу,сакам да прашам дали има експерт кој ги знае овие работи и работи со нив (DFP и Адсенсе)? Доколку има некој овде,ќе ми треба за неколку месеци да го оправи сајтот што сакам да има од него реклами од DFP и Adsense. Или има некоја финта или во меѓувреме...
 4. Garfield'

  Најдобра платформа за правење на вебсајт

  Здраво другари ми треба помош,бидејќи сакам да направам вебстрана но неможам да се одлучам на која платофрма ќе биде подобра од сите. дали на angular,wordpress,python и др. Вебстраната ќе биде на 3 јазици албански,македонскј и бугарски јазик,додатно сакам да има подсајтот гоогле транслате да се...
 5. BlackOuttheWoRlD

  Најдобри Рекалми за Веб-сајт

  Здраво на сите мои другари.. Некој има искуство во рекалми на вебсајт(адсенсе,инфолинкс,попкашх)? 1.Пробано со infolinks -не дава ништо,губење време. 2.Пробано со propellerads -неверојатно за само 2 недели 12$ и тоа на блогспот. 3.Непробано со adsense -е сега дали знае како оди тоа дали има...
На врв Дно