• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

adsense

 1. Garfield'

  Експерти за монетизирање вебстрана каде ги има во МК?(Dfp и Adsense)

  Здраво ит другари. Да не дискутирам монгу,сакам да прашам дали има експерт кој ги знае овие работи и работи со нив (DFP и Адсенсе)? Доколку има некој овде,ќе ми треба за неколку месеци да го оправи сајтот што сакам да има од него реклами од DFP и Adsense. Или има некоја финта или во меѓувреме...
 2. Garfield'

  Најдобра платформа за правење на вебсајт

  Здраво другари ми треба помош,бидејќи сакам да направам вебстрана но неможам да се одлучам на која платофрма ќе биде подобра од сите. дали на angular,wordpress,python и др. Вебстраната ќе биде на 3 јазици албански,македонскј и бугарски јазик,додатно сакам да има подсајтот гоогле транслате да се...
 3. BlackOuttheWoRlD

  Најдобри Рекалми за Веб-сајт

  Здраво на сите мои другари.. Некој има искуство во рекалми на вебсајт(адсенсе,инфолинкс,попкашх)? 1.Пробано со infolinks -не дава ништо,губење време. 2.Пробано со propellerads -неверојатно за само 2 недели 12$ и тоа на блогспот. 3.Непробано со adsense -е сега дали знае како оди тоа дали има...
На врв Дно