• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

адсенсе

  1. Garfield'

    Разлика меѓу бизнис и персонален Адсенсе

    Здрави другари Сакам да ве прашам каква е разликата да имаш бизниз аккаунт на адсенсе? Зошто фирма мораш да пишуваш и што ќе се деси да рачеме ако напишеш било која или твоео име? Бидејќи имам бизнис аккунт дали ќе имам проблем?ставив некое име на фирма што не постои,што ќе се деси? Дали може...
На врв Дно