• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

adobe rgb

  1. gokica

    4К резолуција и широк гамут

    Чисто колку за муабет. Еве го форумот на 4К монитор: На левата страна е sRGB просторот додека на десната Adobe RGB. Фотографијата е направена пред се да ја покаже разликата помеѓу едниот и другиот стандард на боја. Доколку фотографите на форумот се прашуваат што би добиле со монитор кој има...
На врв Дно