• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

adobe flash

  1. Avid

    Adobe Flash

    Здраво, Како што веќе повеќето веројатно знаете, Флешов ќе умре до крајов на годинава. Не сум сигурен што тоа значи, дали Adobe нема да пуштаат апдејти или и прелистувачиве ќе го скинат. Нејсе, она што мене ме интересира е, дали Adobe Flash е лош за безбедност сам по себе? Односно, што е...
На врв Дно