• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

adblock

  1. D

    Порака за сите со Adblocker

    Пред неколку дена на главната страна на IT.mk активиравме посебна порака за сите посетители кои имаат инсталирано AdBlocker. Истата гласи: Пораката досега е примена доста добро и 150+ посетители досега имаат исклучено AdBlock на IT.mk, односно го имаат поставено на whitelist. Сега би сакале...
На врв Дно