• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

adapter

 1. K

  ЛЕД Драјвери/Адаптер - Каде?

  Здраво, во потрага сум по 24V DC адаптер или драјвер за ЛЕД лента. Не би ми требало многу силен, да речеме 20-30W бидејќи и не е многу долг ЛЕД стрипот, околу 1.5М. Каде можам да најдам? Разгледував, видов дека во логинг имаат, да сподели искуствто некој? Фала
 2. ApexAlex

  Kade mozam da najdam vakov wifi adapter?

  Se Prodavaat li vakvi Adapteri za wifi sto gi ima u skopje? Mora da imaat 1 od ovie 3 chipsetovi. Atheros ATH9KHTC (AR9271, AR7010) Ralink RT3070 Realtek RTL8192CU I ne smeat da imaat antena, nesto po miniaturno.. primer Isto taka dali ima vakvi OTG adapteri, ama pak po...
 3. Pinceta

  Xbox wireless adapter for windows

  Здраво луѓе, Каде може да се најде кај нас xbox wireless adapter за windows? Побарав на анхоч и на IDC SHOP страната, не можев да најдам такво нешто. Можеби да сум пропуштил нешто. Поздрав
На врв Дно