• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

activation

 1. Fearless

  T-mobile Facetime & iMessage activation не завршува со активирање

  Дали некој знае колку време треба на Т-mobile за активација на Facetime & iMessage. Многу долго време не сака да се активира на iPhone 6S Plus...сим картичката е нова, телефонот е пребришан, рестартиран, се што може софтверски да се направи е направено... На други ајфони со други броеви е ок на...
 2. Глупав

  Windows 10 активација

  Не пребарував на search бидејќи темава горе доле флуктуира претпоставувам со информации. Исто така не се запознав претходно колку е легална за форумов, меѓутоа претпоставувам дека е многу повеќе легална отколку Активатор. Прашањето ми е... кој е најбезболен и најсигурен начин за активациски...
На врв Дно