• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ac/dc adaptor

  1. JensenInterceptor

    Дали да ги чувам старите AC/DC адаптери?

    Сега баш расчистував по дома, и најдов два стари адаптери од висока кон ниска струја, ако ви викнува, тие со кои што игравме Нинтендо. Дали вреди да ги чувам за што год по дома? Веќе не се користат ако добро забележав. Моб. телефони имаат свои адаптери/полначи за струја. Башка се загреваа и се...
На врв Дно